NG Sapanca Bedesten AVM

Sapancada Gidebileceğiniz NG Bedesten AVM

Günümüzün şartları gereği, yoğun bir insan nüfusuna sahip ve iç içe geçmiş büyük kentlerdeki yaşamlarımız bazen bizlere küçük kaçamaklar yapmaya itmekte. Yapmak istediğimiz bu tatlı küçük kaçamaklarda bizi sınırlayan en önemli handikaplardan biride sanırım zaman kavramıdır. Kısıtlı zamanımızı en iyi şekilde değerlendirebilmek için yaşadığımız yere yakın bir bölgede kafa dinleme isteği hepimizi cezbetmesi bence de gayet normal kaçıyor. İşte tam burada muhteşem konumuyla, hafta sonları veya sınırlı zamanımızda imdadımıza yetişen ve ilk akla gelen yerlerden biride Sapanca (tıklayarak Sapancaya Hoş geldiniz yazımıza gidebilirsiniz) desek çokta yanlış söylemiş olmayız sanırım.

Sapanca(tıklayarak Sapancaya nasıl gidilir? yazımıza gidebilirsiniz), çoğu büyük şehre birkaç saat uzaklıkta olmasına rağmen şehrin rahatsızlık veren ses ve insan kalabalığından olabildiğince uzaktır. Doğayla bütünleşmiş ve oldukça huzurlu yapısıyla yılın her döneminde birbirinden farklı turistlik hizmet verebilecek bir altyapıyla sizleri ağırlamaktadır. Sapanca gölü(tıklayarak Sapanca’da gezilecek tarihi yerler yazımıza gidebilirsiniz), Sakarya İl Orman Tabiat Parkı, Maşukiye, Kartepe gibi doğal çekim merkezlerine sahip olması, her sene on binlerce yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapmasına olanak sağlamaktadır.


Her ne kadar büyük şehirlerden kaçıp doğa ile bütünleşmek istesek de bazı alışkanlıklarımızdan kolay vazgeçemiyoruz, bu alışkanlarımızdan biriside AVM’lerdir. Döner kapıdan içeri adımımızı attığımızda sanki farklı bir dünyaya geçiş yapmış gibi hissederiz. Birbirinden şal şallı mağazaların içerisindeki rafların arasında kendimizi kaybetmememiz olası değildir. Çeşitli kıyafetler, ayakkabılar, takılar, dekorasyon ürünleri ve bunun gibi binlercesi… E bu kadar gezintinin sonrasında acıkan karnımızı doyurmak için kendinizi bir anda yemek katında buluruz. İşte hâl böyle olunca, neden AVM’lerden vazgeçemediğimizde anlaşılıyor sanırım.


NG Sapanca Bedesten AVM

Birçok turistlik çekiciliğe sahip Sapanca, sizlere bedensel ve zihinsel huzur vermenin yanı sıra NG Sapanca Bedesten AVM’si ile çeşitli ihtiyaçlarınızı giderme imkânı sunmakta. Bedestenin kelime anlamı; birden fazla esnafın bir arada toplanarak, ürünlerini sattığı çarşıdır. NG Sapanca Bedesten, Sapanca’nın geçmişteki tarihi zenginliğinin akla gelmesini, geçmişteki bedestenler gibi ekonomik ve kültürel hayatı bir çatı altında toplamayı hedeflemiştir.

NG Sapanca Bedesten AVM, Kartepe’ye 37 km, Sapanca şehir merkezine 3 km, İzmit’e 22 km ve Adapazarı’na 26 km uzaklıkta olup yol üstü konseptiyle, merkezi bir konumda yer almaktadır. AVM’nin içerisinde farklı alanlarda hizmet sunan 52 mağaza bulunmaktadır. NG Home, Kütahya Seramik ve Porselen, Burger King, Migros, Ömer Efendi, Home, Taç ve LCWaikiki gibi birçok yerli ve yabancı markayla misafirlerini ağırlamaktadır.

NG Bedesten Sapanca AVM

NG Sapanca Bedesten Ulaşım Bilgisi

  • – Sakarya’dan yaklaşık 29km uzakta olup, 31 dakikalık mesafededir.
    – İstanbul Anadolu yakasından 10km uzakta olup, 15 dakikalık mesafededir.
    – İstanbul Avrupa yakasından 31km uzakta olup, 29 dakikalık mesafededir.
    – Kocaeli / İzmit merkezden 32km uzakta olup, 27 dakikalık mesafededir.

NG Sapanca Bedesten AVM

Ara