Sapanca Teleferik

Sapanca, teleferikle birlikte ziyaretçilerine yeşil ve mavinin tonlarıyla iç içe unutulmaz bir yolculuk yapma imkanı sunmaktadır.
(4)

Sapanca Teleferik Hakkında

Sapanca, doğal güzellikleriyle her mevsim yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bir turistik mekandır. İlçe, turizm potansiyelini artırmayı hedefleyen Kırkpınar Mahallesi’nde inşa edilen teleferik projesiyle daha da çekici hale gelmektedir. Teleferiğin alt istasyonu Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi’nde yer alırken, üst istasyonu Mahmudiye Mahallesi’nde konumlandırılmıştır.
Üst istasyon yakınındaki mesire alanında, ziyaretçilere bungalovlar, kafeterya, restoran,
atv safari, yürüyüş alanları gibi tesisler bulunmaktadır.  21 Haziran tarihinde hizmete açılan teleferik, Sapanca için heyecan verici bir yeni aktivite sunmaktadır.
Teleferik, toplamda 2 istasyon, 9 direk ve 36 kabin içermektedir.
Hizmete açılan teleferik, bilet satışlarıyla birlikte vatandaşların kullanımına sunulmuştur. Teleferik hattı, 1.450 metre uzunluğu ve 400 metre yüksekliğiyle, ziyaretçilere muhteşem Sapanca manzarasını panoramik olarak izleme fırsatı sunmaktadır.
Ziyaretçiler, teleferikle yeşil ve mavinin tonlarıyla iç içe unutulmaz bir 1500 metrelik yolculuk yaparak manzaranın keyfini çıkarabilmektedir.

Sapanca Teleferik Ücretleri

Sapanca manzarasının tadını çıkabileceğiniz teleferik hizmeti için açıklanan ücretler şu şekildedir;

Öğrenci: Gidiş-Dönüş 150 TL
Sivil: Gidiş-Dönüş 200 TL
*0-6 yaş ücretsiz ( 2017 yılı ve sonrası doğumlular )

Türkiye genelindeki tüm okulların öğrencileri indirimli fiyattan yararlanmak için ilgili yıla ait BANDROL bulunan öğrenci kimlik kartlarını göstermelidirler. Bandrol uygulaması bulunmayan okulların öğrencileri için ise, öğrenci işleri tarafından düzenlenmiş ve imzalanmış belge veya kimlik kartında üniversiteye giriş ve bitiş yıllarının yazılı olduğu belgeyi kasa görevlisine göstermesi zorunludur.

Yurtdışında eğitim gören veya yabancı ülkelerden gelen öğrenciler, indirimli fiyattan yararlanmak için Uluslararası Öğrenci Kimlik Kartı veya uluslararası geçerliliği olan bir öğrenci kartını göstermesi zorunludur.

Engelli belgesi sunma zorunluluğu vardır. %50’nin üzerinde engel derecesine sahip olan yolcuların refakatçileri de indirimli bilet satın alabilirler. Ayrıca gaziler, gazi eşleri ve 1. derece şehit yakınları için ücretsizdir.

Sapanca Açılış – Kapanış Saatleri

Sapanca teleferik açılış ve kapanış saatleri dönemsel olarak değişiklik gösterebilir. Güncel teleferik hizmet saatleri aşağıda belirtilmiştir.

Açılış :  11:00
Kapanış:  19:00

Güncelleme : 11.11.2023

Sapanca Teleferik Olanakları

Aile Kabini: Teleferik kabinlerine normalde 8 kişi biniş yapılması gerekmektedir. Ancak aileniz ve sevdiklerinizle özel bir deneyim yaşamak isterseniz, kabinleri sadece ailenizle birlikte kullanabilirsiniz. Başka bir misafirle paylaşma zorunluluğu olmadan keyifli bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Aile Kabini hizmetinden yararlanmak için gişelerden detaylı bilgi alabilirsiniz.

VIP Lounge: Sapanca Teleferik misafirlerine özel olarak sunulan VIP Lounge hizmeti ile sizlere benzersiz bir deneyim yaşatacaktır. Kabinlere binmeden önce tercih edebileceğiniz VIP Lounge hizmeti ile ücretsiz yiyecek ve içecek ikramlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca, ücretsiz Wi-Fi erişimi gibi avantajlardan da faydalanabilirsiniz.

Fast Track: Fast Track hizmeti, sizin için özel olarak oluşturulmuş geçiş noktalarından hızlı ve konforlu bir şekilde geçmenizi sağlar. Bu sayede sıra beklemeden keyifli bir şekilde vakit geçirebilirsiniz. Bu özel hizmetten faydalanmak için gişelerden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hediyelik Eşya Mağazası: Sapanca gezinizle ilgili hem sevdiklerinize hem de kendinize alabileceğiniz çeşitli hediyelik eşyalar bulunan mağazalar her iki teleferik istasyonunda mevcuttur. Sapanca Teleferik istasyonunun zemin katında çikolata, lokum, bal, kokulu sabunlar, kıyafetler gibi Sapanca hatıraları için çeşitli seçenekler bulabilirsiniz.

Otopark: Sapanca Kırkpınar istasyonu girişinde, araçlarınızı park edebileceğiniz bir otopark mevcuttur. Teleferiği yakından ziyaret etmek isteyenler için ilk 20 dakika otopark ücretsizdir, 20 dakika sonrasında ise ücrete tabidir.

Bilgi Masası (İnfo Desk): Teleferik binasının girişinde bulunan bilgi masasına uğrayarak teleferik hakkında genel bilgi alabilir, fiyatlar hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca, kibar ve desteklerini esirgemeyen çalışanları ile yükseklik korkunuzu yenmenize ve teleferiğin sağlamlığı konusunda sizi ikna etmeye yardımcı olabilirler.

Tercüman: Türkçeniz çok iyi olmasa da endişelenmeyin, çeşitli yabancı dillerde sizlere destek verecek arkadaşlar da bulunmaktadır. Bilgi almak veya birilerinin yardımına ihtiyaç duyduğunuzda onlardan yardım alabilirsiniz.

Sapanca Teleferik Ulaşım Bilgisi

– Sakarya’dan yaklaşık 22km uzakta olup, 20 dakikalık mesafededir.
– İstanbul Anadolu yakasından 117km uzakta olup, 1 saat 12 dakikalık mesafededir.
– İstanbul Avrupa yakasından 139km uzakta olup, 1 saat 24 dakikalık mesafededir.
– Kocaeli / İzmit merkezden 30km uzakta olup, 26 dakikalık mesafededir.

Sapanca Teleferik Yorumları

Sapanca Teleferik işletmesine 4 Yorum yazılmıştır. Aşağıdan yorumları inceleyebilirsiniz.

  1. Merhabalar Yabancı Türkiye’de çalışanlar için kaç TL olacak? 120 tlmi?

  2. Yepyeni bir tesis, Sapanca’ya güzellik katmış👍

  3. sapancada eksik olan yapılmakta geç kalınan bir tesis , sapanca manzarasını en güzel şekilde deneyimlemek için uğranması gereken biryer . kesinlikle tavsiye ediyorum

  4. Cok keyifli huzur verici bir ortamdi

Değerlendirmenizi yazın ve puanlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehit Cevdet Koç Caddesi 78
54600 Sakarya Sakarya
Yol Tarifi Al