Eker Lokantası Sapanca

Eker Lokantası Sapanca
Adres: Rüstem Paşa, 54600 Sakarya , Sapanca
Telefon: 0264 582 79 77

Eker Lokantası Sapanca 3.5 5 0

arasında Ort 0 Puanlar

Tür: Restaurant

Türk mutfağını, kültürünü damak tadı ve göz zevkiyle "40 yıldır" sizlere sunmanın haklı gururuyla, Sapanca'ya yolu düşen tüm misafirlerimizi lokantamızda ağırlamaktan büyük onur duyarız.

  • İşletme Bilgileri
  • Harita
  • Yorum

Menümüzde her gün değişen Türk mutfağının klasikleşmiş Pastırmalı Kuru Fasülye, Nohut, Ispanak, Bamya, Pırasa, Taze Fasülye, Karnıyarık, İzmir Köfte, Fırın Köfte, Tas Kebap gibi sulu yemeklerine ek olarak Beşamel Soslu Elbasan Tava, Saç Kavurma, Kadınbudu Köfte, Dana Tandır, Arnavut Ciğeri, Kuskuslu Büryan Kebabı, Patlıcanlı Kuzu Sarma, Fırında Şehriyeli Kuzu Güveç, Hünkar Beğendi gibi spesiyel yemekleri bulunmaktadır.

Döner ve ızgara çeşitlerine ek olarak Adapazarı yöresine özel "Islama Köfte" miz iddialı olduğumuz damak tatları arasında başı çekmektedir. Müessesemiz sizlerin sağlığına önem vermekte ve en kaliteli malzemeleri kullanmaktadır. Yemeklerimizde kolestrolleri sıfır olan ayçiçek yağı, zeytinyağı ve isteğe bağlı rahya vermesi için (yoğurtlu kebap ve pilav gibi) az miktarda tereyağ kullanmaktayız. Etlerin yağ ve sinirlerini temizlenip, mevsimin taze sebzeleri günlük olarak getirip sunmaktayız. Yemeklerimizde kullandığımız malzemelerimizden örneğin kuru fasülye Erzincan'dan, pirinç Bafra'dan, ayran Mustafakemalpaşa'dan; dana etlerimiz Taraklı-Mudurnu-Göynük bölgesinde doğal ortamlarda bakılan hayvanlardan, kuzu etlerimiz Balıkesir'den özel ve bütün olarak olarak getirtilmekte; kompostolardaki meyveler ise bahçelerimizden taze olarak toplanmaktadır.

Yorum Ekle

Şu anda hiç yorum yok