Sapanca Kamp

sapancakamp

Sapanca’nın muhteşem doğasında kamp yapmanın keyfini çıkarın.Yemyeşil coğrafyası aktiviteye elverişli ortamlar hazırlamakta. İzci grupları, üniversite toplulukları ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bu alanlar her geçen gün daha çok ilgi görmektedir. Ankara ve İstanbul gibi kentlere yakın olması nedeniyle özellikle doğa topluluklarının ilgisini çekiyor. Sapanca’da kamp yaparken kano, sörf, trekking gibi diğer aktiviteleri de gerçekleştirebileceksiniz.

  • İl Orman Kamp Alanı

1983 yılında yapılan tesis Adapazarı ve Sapanca arasında bulunmaktadır. Koruma altında olan alan, grup konaklamalarına ve organizasyonlara da ev sahipliği yapmaktadır. Sapanca Gölü manzarasına sahip olan bölgede doğa yürüyüşleri, safari, fotoğrafçılık gibi pek çok aktivite gerçekleştirilebilir.

  • SEKA Kamp Alanı

Yanık Köyü civarında bulunan SEKA, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlıdır. Yemyeşil ağaçların bulunduğu bölgede tatilciler gök kıyısına rahatlıkla ulaşabilir, balık avlayabilirler. Ayrıca alanda bulunan oyun alanlarından da faydalanılabilir.

  • Soğucak Yaylası

1100 m yüksekliğinde olan yaylanın her yeri kamp için uygundur. Genellikle bahar-yaz ayları idealdir. 900 dönüm kadar bir araziye sahip yaylada farklı ağaç türleri vardır. Sapanca’ya 17 km uzaklıkta olan Soğucak’a 35 dakikalık bir yolculukla ulaşmak mümkün. Yaban hayatı olabileceği için tatilcilerin çantalarında özel botlar, yürüyüş sopaları, uyku tulumu ve mat bulunmasında fayda var.

  • Çiğdem Yaylası

Hendek ilçesi sınırlarında yer alan Çiğdem Yaylası, Türkiye’nin en güzel 10 yaylasından biri olarak seçilmiştir. Her yıl Temmuz ayında düzenlenen şenlikler ile keyifli vakitler geçirilir. Dikkat çeken mimariye sahip yöre evleri, çim alanları, hafif eğimli yerler bölgeye farklılık katar. Bahar ayının coşkuyla yaşandığı Çiğdem yaylasında çalı ve dikenlere dikkat etmek gerekir.

  • Karagöl Yaylası

Etrafı çam, kayın, köknar ve meşe ağaçları ile kaplı olan Karagöl Yaylası, 567 hektar genişliğe sahiptir. Soğuk içme sularının da bulunduğu bölge Nisan ayının ikinci yarısında muhteşem bir görüntüye sahip olur. Cuma günleri Pazar kurulur ve şenlikler yapılır. Samanlı Dağları’nın uzantısı olması nedeniyle tertemiz atmosfere sahiptir.

İlgili Kelimeler:sapanca kamp, sapanca kamp anları, sapanca kamping, sapanca gölü kamp yerleri, sapanca kamp yerleri, sapanca kamp nerede yapılır